Birkaç Sayfa Öneriyor: Kirli Para – Birkaç Sayfa
Bizi takip edin!

Kültür-Sanat

Birkaç Sayfa Öneriyor: Kirli Para

yayınlandı:

Kirli Para

Belgesel | 2018 | Netflix

Bu araştırmacı dizi, maaş günü kredilerinden emisyon testinde yapılan hilelere kadar kurumsal açgözlülük ve yozlaşmanın yol açtığı küstahça eylemleri açığa çıkarıyor.

1. Bölüm: Sert NOx

Volkswagen’in temiz dizel arabaları, karbon emisyonuna duyarlı sürücüler için bir hayalin gerçeğe dönüşmesi gibiydi. Ama sarsıcı boyutta bir yolsuzluk gün ışığına çıktı.

2. Bölüm: Maaş Günü
Yarışçı Scott Tucker’ın lüks yaşamının ardında, fakir müşterilerden elde edilen kârlar ve kabile ayrıcalıkları üzerinde yükselen gizli bir kredi imparatorluğu yatıyordu.

3. Bölüm: İlaçlar ve Açığa Satış
İlaç üreticisi Valeant, baş döndürücü bir hızla büyümeye başladığında yatırımcılar heyecanlandı. Ancak birkaç şüpheci, bunda büyük bir yanlışlık olduğunu fark etti.

4. Bölüm: Kartel Bankası
Bir dizi şüpheli işlem, bankacılık devi HSBC’ye ve onun Meksika’nın en ölümcül uyuşturucu kartelleriyle olan bağlarına dair sarsıcı gerçeklerin açığa çıkmasını sağladı.

5. Bölüm: Akçaağaç Şurubu Soygunu
Dünyanın her yerinde haber olan sıra dışı bir soygun, Kanada’nın en değerli kaynaklarından biri olan akçaağaç şurubuyla ilgili acımasız bir düşmanlığa dikkat çekti.

6. Bölüm: Sahtekâr
Donald Trump’ın deneyimli iş adamı imajı milyonları büyülese de gazeteciler ve eski iş ortakları, dram ve karanlık anlaşmalarla dolu bir imparatorluk tasvir ediyor.

Oscar ödüllü yapımcı Alex Gibney; Enron, Wikileaks, Scientology ve diğer konuları ele aldığı belgeselleriyle tanınıyor.

Reklam
Yorum yapmak için tıklayın


Düşüncelerinizi Paylaşın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

Çok Okunanlar